Systemy aluminiowe do budowy ogrodów zimowych

Systemy i konstrukcje aluminiowe do budowy ogrodów zimowych to najpopularnieszy sposób wznoszenia tych pięknych przestrzeni. Ogrody zimowe zyskują coraz większą popularność. Nie są już stosowane wyłącznie w formie oranżerii, ale także jako atracyjne miejsca do sprzędzania czasu, jadalnie, miejsca rekreacji i zabawy, czy nawet miejsce do pracy. Ogrody zimowe ą również coraz częściej wykorzystywane w celach komercyjnych, na przykład w gastronomii. Często decydujemy się na budowę tego typu miejsc, ponieważ zaczyna brakować nam przestrzeni mieszkalnej, a jest to o wiele tańszy i prostszy sposób na jej pozyskanie niż dobudowywanie tradycyjne pomieszczeń. Do budowy ogrodów zimowych służą specjalne systemy aluminiowe. Co to oznacza i dlaczego aluminium najlepiej sprawdza się w budowie?

fot. pixabaycom | cc0

Systemy aluminiowe do budowy ogrodów zimowych – dlaczego aluminium sprawdza się najlepiej?

Aluminium jest materiałem niezwykle lekkim i łatwym w montażu oraz w konserwacji. Dodatkowo jest również odporne na korozję, dlatego szczególnie polecane jest do ogrodów zimowych, w których występuje duża wilgotność, na przykład w palmiarniach. Aluminium można z powodzeniem malować proszkowo i stosować róznego rodzaju powłoki, dlatego bez problemu można uzyskać szeroką paletę barw tego materiału. Profile aluminiowe można łatwo kształtować, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie konstrukcji samonośnych o dośc ciekawych bryłach. Istnieje również możliwość zastosowania profli aluminiowych termoizolacyjnych. W wielu systemach aluminiowych do budowy ogrodów zimowych możliwe jest uzyskanie dużej różnorodności kształtów i form: od prostych, jednospadowych do skomplikowanych o wielokątnej podstawie i wielospadowym dachu. Wysoka jakość rozwiązań technicznych pozwala na wykorzystanie profili aluminiowych na przykład na pokrycia basenów, świetliki w centrach handlowych, czy oranżerie. Dużą zaleta jest możliwość zastosowania dwu-, trzy-, lub czteroskrzydłowych drzwi przesuwnych, pozwalających na uzyskanie dużych powierzchni otwarcia.

Zalety ogrodów zimowych

Ogrody zimowe dopiero raczkują na naszym rynku. Jak w większości przypadków, moda na to rozwiązanie przywędrowała do nas od naszych zachodnich sąsiadów. Miejsca tego typu charakteryzują się dużą funkcjonalnością. Możemy wykorzystać je w dowolny sposób. Modne aranżacje ogrodów zimowych, obejmują na przykład przedłużenie salonu w formie dodatkowego miejsca do relaksu lub utworzenie przeszkolenego biura. Któż nie chciałby pracować, podziwiając zmieniającą się przyrodę i śpiew ptaków w swoim domowym zaciszu.